Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Kośnego - tel. 602 78 00 24 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Poduszki ortopedyczne, poduszki specjalistyczne, poduszki korekcyjne.

Oferta naszych Sklepów Medycznych GortoMed składa się z szerokiego wyboru różnego rodzaju poduszek stosowanych w korekcji postawy i rehabilitacji. Stosowanie specjalistycznych poduszek do spania zwiększa komfort snu, a także wywiera pozytywny wpływ na lepsze samopoczucia w trakcie dnia. Poduszki ortopedyczne w naszych sklepach dobierane są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.


Sklepy medyczne GortoMed w Opolu

Sklepy czynne poniedziałek - piątek, godz 8.00 - 16.00


Rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne do spania
Poduszki ortopedyczne do siedzenia
Poduszki ortopedyczne lędźwiowe
Poduszki stabilizujące


Poduszka ortopedyczna do spania

zdjęcie poduszka ortopedycznaNa prawidłowa jakość snu w dużym stopniu wpływa dobór odpowiedniej poduszki. Przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na kształt, wielkość oraz materiał z jakiej została wykonana. Poduszki do spania są profilowane oraz najczęściej wykonane z pianki memo, mającej pamięć kształtu. Pamięć kształtu zapewnia powrót poduszki do swojego początkowego kształtu, poduszka zachowuje swój kształt, nie odkształcając się. Dzięki swoim termoformującym właściwościom poduszka z pianki idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała co zapewnia wysoki komfort snu oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa.
Poduszki ortopedyczne do spania polecane są głównie dla osób u których występują:


Poduszka ortopedyczna profilowana

Poduszka cervi + to wyprodukowana we Francji poduszka ortopedyczna nadająca się do spania zarówno na wznak jak i na boku. Wykonana została z hipoalergicznej, wysokiej jakości pianki.
Właściwości poduszki Cervi :

Poduszka Valde B4

Poduszka ta jest jedną z najnowocześniejszych i komfortowych poduszek firmy Valde. Jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Ma idealnie zaokrąglone kształty, profilowanie pod głowę oraz szyję.
Znakomicie sprawdzi się jeśli zaczynasz swoją przygodę z poduszkami ortopedycznymi.
Poduszka zapewnia wygodę podczas snu, przynosi ulgę w stanach napięcia więzadeł mięśni zespołu barkowo-szyjnego, bólu głowy, zesztywnieniu ramion i szyi.
Doskonale wspomoga profilaktykę leczenia objawów bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa podczas rehabilitacji. Polecana przez lekarzy rehabilitantów, traumatologów oraz fizjoterapeutów.

Poduszka ortopedyczna profilowana, dwustronna Ergonomic Dream

Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią kształtu”. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała zapewniając doskonałe podparcie kręgosłupa szyjnego, zapewniając jego prawidłowe ułożenie w czasie snu.
Pokrowiec wewnętrzny gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie pianki, zewnętrzny wykonany z innowacyjnej, super przewiewnej tkaniny Mesh gwarantującej pełen komfort użytkowania.
Zewnętrzny pokrowiec jest zapinany na suwak, dzięki temu istnieje możliwość prania, tym samym przez długi czas poduszka zachowuje estetyczny wygląd.

Poduszka ortopedyczna profilowana "Silent Dream"

Poduszka medyczna Silent Dream model jest wyrobem stosowanym dla zapobiegania, łagodzenia przebiegu schorzeń oraz łagodzenia lub kompensowania skutków urazów kręgosłupa szyjnego poprzez zapewnienie jego prawidłowego ułożenia w czasie snu, idealna przy objawach takich jak: poranne bóle szyi i ramion, kręgosłupa jak również drętwieniu „cierpnięciu” dłoni.

Poduszka do spania tradycyjna

Poduszka przeznaczona dla osób lubiących tradycyjny kształt. Idealnie nadaje się do spania zarówno na boku, plecach jak i na brzuchu. Wykonana jest z termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu.< br />Szczególnie polecana jeżeli pojawia się problem z:

Poduszka podróżna Morfeusz

Poduszka ortopedyczna Morfeusz jest zalecana do podróżny. Poduszka sprawi, że twoje dalekie podróże samochodem, pociągiem lub samolotem nabiorą większego komfortu, a ty będziesz wypoczęty i zadowolony. Dodatkowo poduszka posiada regulację wysokości – wystarczy wyjąć jedną warstwę pianki, jeśli poduszka jest za wysoka.
Poduszka umożliwia również spanie na plecach, jak i na boku oraz na indywidualne dopasowanie jej do budowy ciała.

Poduszka do terapii bezdechu sennego Morfeusz

Poduszka do terapii bezdechu sennego Morfeusz stworzona została w celu poprawy komfortu snu pacjentów używających maski do aparatów CPAP. Dzięki specjalnie wyprofilowanej formie zapobiega ona przesuwaniu się maski podczas snu co zapewnia prawidłową pracę urządzenia do bezdechu. Poduszka posiada również wycięcie na bark co umożliwia pacjentowi sapnie zarówno w pozycji na boku jak i na plecach.

Poduszka ortopedyczna Qmed z żelem chłodzącym

Qmed gel pillow to poduszka stworzona z pianki poliuretanowej i warstwy żelu chłodzącego wyposażonego w kanaliki powietrza co stwarza uczucie chłodu i poprawia cyrkulację powietrza podczas snu.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

zdjęcie poduszki przeciwodleżynowejPrzeznaczona jest głównie dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim, osób przebywających w pozycji siedzącej lub osób pracujących w pozycji siedzącej.
Zadaniem poduszki jest korekcja nieprawidłowej postawy ciała, a także zmniejszenie bólu kręgosłupa spowodowanego długotrwałym siedzeniem poprzez odciążenie kości ogonowej i kręgosłupa oraz zwiększenie przepływu krwi w kończynach dolnych. Poduszka do siedzenia może mieć różny kształt, różną wysokość, twardość oraz może być wyposażona w specjalne wypustki masujące lub zapobiegające powstawaniu odleżyn. Poduszka przeciwodleżynowa jest stosowana na wózek inwalidzki lub gdy osoba niepełnosprawna jest przesadzana z wózka na krzesło lub fotel. Najczęściej poduszki do siedzenia wykonane są z pianki elastycznej, gąbki lub mogą być pompowane powietrzem.


Poduszka ortopedyczna lędźwiowa

zdjęcie poduszki lędźwiowejStosowanie poduszki ortopedycznej lędźwiowej zapewnia ułożenie kręgosłupa w prawidłowej pozycji podczas siedzenia. Dzięki odpowiedniemu profilowi i wielkości, poduszka pod lędźwia odciąża kręgosłup w czasie siedzenia, poprzez jego podparcie w odcinku lędźwiowym i zachowanie prawidłowej krzywizny kręgosłupa. Poduszka lędźwiowa wspomaga rehabilitację kręgosłupa oraz pomaga w leczeniu dyskopatii.
Bardzo popularne są poduszki lędźwiowe używane przez zawodowych kierowców, bądź osoby długo przebywające w podróży samochodem. Osoby takie bardzo często skarżą się na bóle pleców w odcinku kręgosłupa lędzwiowego. Zastosowanie tego typu poduszki na siedzeniu w samochodzie zapewni prawidłowe wygięcie kręgosłupa i odciążenie odcinka kręgosłupa.


Poduszki stabilizujące oraz kliny

zdjęcie poduszki stabilizującej pod nogiPoduszki służące do stabilizacji najczęściej wykorzystuje się u osób leżących, po wypadkach, udarach lub w okresie rehabilitacji po zabiegach. Poduszki tego typu wykonane są najczęściej w pianki lub gąbki. Zabezpieczają leżącą osobę przed nieprawidłową pozycją ciała lub przed upadkiem.
Do stabilizacji najczęściej stosuje się różnego rodzaju, różnej wielkości kliny rehabilitacyjne, utrzymujące części ciała w prawidłowej, wymaganej pozycji. Po zabiegach stawu biodrowego używa się poduszek, klinów zapobiegających nieprawidłowemu ułożeniu kończyny dolnej, w szczególności aby zapobiec nadmiernemu przywiedzeniu oraz rotacji zewnętrznej, co grozi wypadnięciem kończyny ze stawu biodrowego. O szczegółowe rodzaje poduszek należy pytać w naszych sklepach.


poduszki ortopedyczne, poduszki do spania, poduszka korekcyjna do spania, poduszka ortopedyczna, poduszka odciążająca kręgosłup, poduszka pod plecy, sklep z poduszkami w Opolu, poduszka lędźwiowa, poduszka do samochodu, poduszka korekcyjna dla kierowcy, poduszka stabilizująca nogi, poduszki dla leżących,